Theses 

English Historical Buildings as Symbols of National Identity – Bc. Monika Pospíšilová

česky | in English | slovensky

Agenda:
Změnit agendu. Adresa v ISu:

Zpět na vyhledávání

Masarykova univerzita

Filozofická fakulta

Bakalářský studijní program / obor:
Filologie / Anglický jazyk a literatura

Práce na příbuzné téma

Zobrazit popisek
  • Žádné práce na příbuzné téma.

Bc. Monika Pospíšilová

Bakalářská práce

English Historical Buildings as Symbols of National Identity

English Historical Buildings as Symbols of National Identity

Anotace: Tato práce se snaží zdůraznit význam anglických historických budov pro národ. Zabývá se pojmy jako "národ", "národní identita" a "vlastenectví", na základě kterých obhajuje názor, že jsou historické budovy považovány za symbol národa a národní identity. Tato myšlenka je založena především na na historii národa a na tom, že jsou historické budovy stálým svědectvím o minulosti národa a viditelnou památkou na události spojené s vývojem národa a jeho identity. Spojení historie a budov je prezentováno na příkladech náboženských a vládních převážně londýnských budov, protože náboženství a monarchie hrály pro Angličany vždy důležitou roli a Londýn je sám o sobě považovaný jako symbol národa.

Abstract: This thesis tries to elaborate on significance of English historical building for the English nation. It deals with definitions and concepts of the terms ‘nation’, ‘national identity’ and ‘nationalism; and tries to bring reason for the statement that historical buildings should be perceived as symbols of national identity. This statement is based mainly on the shared historical experience related to the whole nation. Therefore, historical buildings are still-existing evidence and visible memory of the development of the nation and its identity. The connection between history and buildings is displayed on religious and governmental buildings situated mostly in London because religion and monarchy played an important role in history of the English nation and London is perceived as symbol of national identity.

Keywords: architecture, Buckingham Palace, Canterbury Cathedral, historical buildings, Houses of Parliament, identity, nation, national identity, nationalism, monarchy, religion, St. Paul’s Cathedral, Tower of London, Westminster Abbey, Windsor Castle

Jazyk práce: angličtina

Obhajoba závěrečné práce

  • Obhajoba proběhla 12. 2. 2010
  • Vedoucí: PhDr. Lidia Kyzlinková, CSc.

Citační záznam

Citace dle ISO 690: LaTeX | HTML | text | BibTeX | Wikipedie

Plný text práce

Obsah online archivu závěrečné práce
Zveřejněno v Theses:
  • světu
Složka Odkaz na adresář do lokálního úložiště instituce
Jak jinak získat přístup k textu

Instituce archivující a zpřístupňující práci: Masarykova univerzita, Filozofická fakulta


Nahoru | Aktuální datum a čas: 25. 4. 2019 16:10, 17. (lichý) týden

Soukromí

Kontakty: theses(zavináč/atsign)fi(tečka/dot)muni(tečka/dot)cz