Theses 

Česká zahraniční rozvojová spolupráce a meziregionální spolupráce se Srbskem a Černou Horou – Bc. Eva Veselá

česky | in English | slovensky

Agenda:
Změnit agendu. Adresa v ISu:

Zpět na vyhledávání

Bc. Eva Veselá

Bakalářská práce

Česká zahraniční rozvojová spolupráce a meziregionální spolupráce se Srbskem a Černou Horou

Foreign development co-operation and interregional co-operation of Czech Republic and Serbia and Montenegro

Anotace: Tato práce se pokouší zmapovat problematiku české zahraniční rozvojové spolupráce a meziregionální spolupráce se Srbskem a Černou Horou. Zabývá se vývojem zahraniční rozvojové spolupráce a meziregionální spolupráce a konkrétními projekty, které jsou v jejím rámci organizovány. Současně sleduje úlohu ministerstev a krajů a podrobněji rozebírá aktivity Jihomoravského kraje v dané oblasti. Seznamuje s programem rozvojové pomoci mezi Českou republikou a Srbskem a Černou Horou a jeho prioritami. Pro úplnost je doplněna přehledem historických a kulturních vztahů České republiky a Srbska a Černé Hory. Součástí práce je stručná informace o současné hospodářské, politické a ekonomické situaci v Srbsku a Černé Hoře doplněná o historii hospodářské a ekonomické spolupráce mezi oběmi zeměmi.

Abstract: This document shall provide an integrated overview of most critical factors influencing Czech foreign activities for developmental help and interregional cooperation with Serbia and Montenegro. It spotlights important running projects in this field of international cooperation as well as looks at historical perspectives of these international ventures as such. There is a substantial part of the work dedicated to establishing of a vital framework for further identification of roles and activities of Ministries and Districts (with detailed focus on South- Moravian District) in this realm of interests. The paper also introduces and gives more detailed insight into the agenda of these developmental programs running between the Czech Republic, Serbia and Montenegro focusing on their priorities mainly. Additional information of cultural and historical relations between the Czech Republic, Serbia and Montenegro are implemented as well. Another important part of this project is a brief overview of actual economic and political situation of Serbia and Montenegro complemented by a historical summary of economic cooperation between these countries.

Klíčová slova: Zahraniční rozvojová spolupráce, foreign development co-operation, Meziregionální spolupráce, Interregional co-operation, Srbsko a Černá Hora, Serbia and Montenegro, Projekty rozvojové spolupráce, Projects of development co-operation

Jazyk práce: čeština

Obhajoba závěrečné práce

  • Obhajoba proběhla 13. 9. 2006
  • Vedoucí: doc. PhDr. Václav Štěpánek, Ph.D.

Citační záznam

Citace dle ISO 690: LaTeX | HTML | text | BibTeX | Wikipedie

Plný text práce

Obsah online archivu závěrečné práce
Zveřejněno v Theses:
  • světu
Složka Odkaz na adresář do lokálního úložiště instituce
Jak jinak získat přístup k textu

Instituce archivující a zpřístupňující práci: Masarykova univerzita, Filozofická fakulta


Nahoru | Aktuální datum a čas: 26. 4. 2019 09:58, 17. (lichý) týden

Soukromí

Kontakty: theses(zavináč/atsign)fi(tečka/dot)muni(tečka/dot)cz