Theses 

Netbeans plugin pro Rational Team Concert – Bc. Antonín Klein

česky | in English | slovensky

Agenda:
Změnit agendu. Adresa v ISu:

Bc. Antonín Klein

Diplomová práce

Netbeans plugin pro Rational Team Concert

Netbeans plugin for Rational Team Concert

Anotace: Integrovaná vývojová prostředí jsou dnes nedílnou součástí vývoje software. Díky nim mají vývojáři většinu často používaných funkcí po ruce. Stejně nedílnou součástí vývoje software jsou nástroje pro podporu týmové spolupráce. S rostoucí integrací dochází postupně k propojování nástrojů podpory spolupráce a vývojových prostředí tak, aby vývojáři měli \csslq{}po ruce\cssrq{} i tyto nástroje a takto zprostředkovaně i svůj tým. Integrované vývojové prostředí Netbeans vzniklo v devadesátých letech jako studentský projekt. Postupem času se z něj stalo jedno z předních prostředí pro vývoj aplikací v jazyce Java a mimoto i platforma pro efektivní vývoj desktopových aplikací. Rational Team Concert (RTC) vypadá na první pohled jako další z mnoha nástrojů pro podporu spolupráce. RTC však nabízí spoustu nových, až přelomových, možností. Jmenujme z nich například schopnost přizpůsobit se zaběhnutým zvyklostem týmu. Tato diplomová práce se zabývá propojením integrovaného vývojového prostředí Netbeans s výše uvedeným nástrojem podpory týmové spolupráce Rational Team Concert.

Abstract: Novadays, integrated development environments are an important part of software development. Thanks to them, most often used functions are easily available for developers. Collaborative tools are as important as IDEs. Because integration quickly grows, IDEs and collaborative tools are getting connected and developers get quick access to the tools and theisr teams as well. Netbeans IDE was created within a student project in 1990's. Later it became one of the most popular Java development tools and also a desktop application development platform. At the first sight, Rational Team Concert (RTC) looks like just another collaborative tool. RTC offers many new features, such as development process learning ability. This thesis describes integrating Rational Team Concert support into Netbeans IDE.

Klíčová slova: Integrované vývojové prostředí, IDE, Netbeans, Netbeans Platform, vývoj software, collaborative-tools, nástroje pro podporu spolupráce, issue-tracking, řízení verzí, proces vývoje software, Rational Team Concert, RTC

Jazyk práce: čeština

Obhajoba závěrečné práce

  • Obhajoba proběhla 1. 7. 2010
  • Vedoucí: RNDr. Jan Pavlovič, Ph.D.
  • Oponent: Mgr. Pavel Drášil, Ph.D.

Citační záznam

Citace dle ISO 690: LaTeX | HTML | text | BibTeX | Wikipedie

Plný text práce

Obsah online archivu závěrečné práce
Zveřejněno v Theses:
  • světu
Složka Odkaz na adresář do lokálního úložiště instituce
Jak jinak získat přístup k textu

Instituce archivující a zpřístupňující práci: Masarykova univerzita, Fakulta informatiky

Relevantní odkazy 


Nahoru | Aktuální datum a čas: 24. 2. 2019 00:31, 8. (sudý) týden

Soukromí

Kontakty: theses(zavináč/atsign)fi(tečka/dot)muni(tečka/dot)cz