Theses 

Nápověda

česky | in English

Agendy pro vystavování materiálů


 1. Hierarchický strom materiálů, navigace v něm

  Studijní materiály lze pro přehlednost členit na složky. Ve složkách mohou být další podsložky, nebo jednotlivé soubory. Materiálem může být také adresa stránky v internetu. Kliknutím na název složky, souboru či odkazu rozbalíte obsah. Informace o nastavení složky nebo souboru (přístupová práva, atributy, adresa) najdete po kliknutí na ikonku montážního klíče vedle názvu složky nebo souboru. Tmavou barvou jsou označeny dosud nepřečtené materiály. Nechcete-li, aby se vám určitý objekt (soubor, složka, test, ...) zobrazoval mezi nepřečtenými, a nechcete-li jej ani číst, můžete tyto objekty označit a poté použít v menu 'Operace' volbu 'označit jako přečtené'. U takových přístupů říkáme, že uživatel objekt odmítl číst (počty přečtení a počty odmítnutí se zobrazují ve statistice přístupů).

  [1] název předmětu
  [2] přehled složek a počet souborů v nich
  [3] přístupová práva k souborům (kdo smí číst, vkládat apod.)

  Ukázka souborů ve složce s učebními materiály.

  [1] dostupné formáty souboru
  [2] ikonka označující přečtení materiálu
  [3] montážní klíč pro další operace se souborem

 2. Antivirová ochrana souborů v úložišti

  Během několika až několika desítek minut každý soubor vložený do agendy nebo automaticky vygenerovaný je zkontrolován antivirovou ochranou na virovou čistotu. Do té doby, než se provede kontrola, je soubor označen symbolem brouka . Pokud antivirová ochrana zjistí, že soubor je nakažen, ihned soubor vyprázdní a do jeho obsahu vloží pouze sdělení: "Virus found, file removed.". Symbol brouka neznamená, že je soubor nakažen či je závadný. Symbol jen znamená, že antivirová ochrana dosud soubor nezkontrolovala. Zavirované soubory se v úložišti neuchovávají, systém ihned po zjištění celý obsah závadného souboru zruší.

 3. Jak zjistím počet přístupů k souboru?

  Statistiku přístupů naleznete po kliknutí na montážní klíč u vybraného souboru.

  [1] zobrazení odkazu na statistiku přístupů

  Statistika zobrazí počet čtení souboru autentizovanými i neautentizovanými osobami.

 4. Expirace (automatické mazání) souborů v úložišti

  V určitých případech je žádoucí, aby materiál byl po určité době automaticky smazán. Toto lze v některých agendách nastavit (ikonka ), jiné expiraci nastavují samy. Je-li expirace nastavena, vypisuje se datum u jména souboru/složky datum, kdy bude soubor/složka automaticky smazána. Informace o smazaných objektech se ukládají do zvláštní pracovní složky Folder Management do souboru expired. Jde jen o informativní soubor, můžete a nemusíte jej po přečtení smazat. Souboru 'expired' se nastavuje roční expirace.

  Soubory a složky adresářového stromu expirují "odspodu". Pokud složce nastavené datum expirace již vypršelo, nelze ji zrušit, pokud je v ní alespoň jeden soubor, či podsložka.


Nenašli jste odpověď? Pošlete nám svůj dotaz na theses(zavináč/atsign)fi(tečka/dot)muni(tečka/dot)cz.

Relevantní odkazy 


Nahoru | Aktuální datum a čas: 21. 1. 2019 17:28, 4. (sudý) týden

Soukromí

Kontakty: theses(zavináč/atsign)fi(tečka/dot)muni(tečka/dot)cz