Theses 

Nápověda

česky | in English

Přístupová práva k souborům


 1. Kdo smí soubor číst?

  Právo čtení souboru lze nastavit pro kohokoliv v Internetu, pracovníky (školy, fakulty), aktuální studenty fakulty, osoby (zadáním konkrétního UČO), výčet učo osob (zadáním více UČO naráz) a absolventy (školy, fakulty). Měnit tato práva může obvykle správce školy. Informaci o tom, jaké právo soubor má, zjistíte podržením myši na ikonce klíče vpravo od názvu souboru.

 2. Proč mi systém nedovolí nastavit větší práva pro čtení?

  V systému theses.cz fungují kromě práv pro konkrétní soubor ještě práva nadřazená, která platí pro větší celky (např. školu, fakultu) a řídí se tzv. Konfigurátorem (viz theses.cz - Konfigurátor) Pokud je konfigurátor nastaven restriktivněji než práva u souboru, nelze souboru nastavit právo pro čtení větší než povoluje Konfigurátor (podrobněji viz níže). I práva povolená Konfigurátorem ale nemusí platit, je-li Konfigurátor zneplatněn (tzn. Že žádná metadata ani závěrečné práce nelze číst). Systém tedy při otevírání souboru postupuje takto:
  1. Zkontroluje, zda Konfigurátor není zneplatněn, pokud ano, nelze soubor číst
  2. Zkontroluje, zda Konfigurátor povoluje soubor číst
  3. Zkontroluje, zda práva u souboru jsou nastavena tak, že lze soubor číst.

  Tento postup se samozřejmě liší dle osoby, která soubor otevírá. Systém vám sice dovoli nastavit práva u souboru větší než povoluje Konfigurátor, ale je to zbytečné, protože při otevírání souboru systém nepovolí soubor číst pokud to zároveň nepovoluje i Konfigurátor.


Nenašli jste odpověď? Pošlete nám svůj dotaz na theses(zavináč/atsign)fi(tečka/dot)muni(tečka/dot)cz.

Relevantní odkazy 


Nahoru | Aktuální datum a čas: 21. 1. 2019 17:42, 4. (sudý) týden

Soukromí

Kontakty: theses(zavináč/atsign)fi(tečka/dot)muni(tečka/dot)cz