Využití výtvarného umění pro rozvoj mezipředmětových vztahů na 1. stupni ZŠ – Eva Volfová
Eva Volfová
Diplomová práce
Využití výtvarného umění pro rozvoj mezipředmětových vztahů na 1. stupni ZŠ
The Use of Visual Arts for the Development of Interdisciplinarity at Primary School
Anotace:
Diplomová práce se zabývá využitím výtvarného umění pro rozvoj mezipředmětových vztahů na 1. stupni ZŠ. Záměrem teoretické části je definovat vzdělávací oblast Umění a kulturu a následně provést rešerši na téma Konstruktivistický přístup a jeho vyučovací metody se zaměřením na činnostní učení a badatelsky orientovanou výuku. Integraci konstruktivistických postupů jsem uplatnila v praktické části při …víceAbstract:
The diploma thesis deals with the Use of Visual Arts for the Development of Interdisciplinarity at Primary School. My theoretical part aims to define the educational area of Art and Culture and to conduct research on the Constructivist approach and its teaching methods with a focus on activity-based learning and inquiry-based learning. I applied the integration of constructivist practices in the practical …více
Jazyk práce: čeština
Datum vytvoření / odevzdání či podání práce: 6. 12. 2023
Obhajoba závěrečné práce
- Vedoucí: Mgr. Zuzana Pechová, Ph.D.
Citační záznam
Citace dle ISO 690:
VOLFOVÁ, Eva. \textit{Využití výtvarného umění pro rozvoj mezipředmětových vztahů na 1. stupni ZŠ}. Online. Diplomová práce. Liberec: Technická univerzita v Liberci, Fakulta přírodovědně-humanitní a pedagogická. 2023. Dostupné z: https://theses.cz/id/weotr9/.
Jak správně citovat práci
Volfová, Eva. Využití výtvarného umění pro rozvoj mezipředmětových vztahů na 1. stupni ZŠ. Liberec, 2023. diplomová práce (Mgr.). Technická univerzita v Liberci. Fakulta přírodovědně-humanitní a pedagogická
Plný text práce
Obsah online archivu závěrečné práce
Zveřejněno v Theses:- světu
Jak jinak získat přístup k textu
Instituce archivující a zpřístupňující práci: Technická univerzita v Liberci, Fakulta přírodovědně-humanitní a pedagogickáTechnická univerzita v Liberci
Fakulta přírodovědně-humanitní a pedagogickáMagisterský studijní program / obor:
Učitelství pro základní školy / Učitelství pro 1. stupeň základní školy
Práce na příbuzné téma
-
Metodická příručka k prevenci poruch příjmu potravy na 1. stupni ZŠ
Eva Slánská -
Projektová výuka ve výtvarné výchově na 1. stupni ZŠ
Barbora KLOUBOVÁ -
Výuka řemesel - projektová výuka základních řemeslných dovedností za použití metod daltonského plánu.
Stanislav Cibulka -
Moje město Třeboň. Výtvarný projekt pro 2. stupeň ZŠ. (teoreticko - projektová práce)
Klára PUMPROVÁ -
Projektová výuka v rámci rozvoje komunikačních schopností u předškolních dětí
Jana Kubálková -
L O O K I N G F O R - ČLOVĚK - VIZUÁLNÍ OTISK DOBY Člověk, osobnost, vliv, popularita, zobecnění.... Projekt Looking zaměřuji na analýzu, bádání a realizaci oděvů kolekce, která čistě vychází z krušnohorského prostředí a soustřeďuje se na jedince, krajinu a místo. Jsme součástí prostoru, jenž se stal za mnoho posledních let prázdným prostorem, který těžko hledá vlastní tvář a identitu. Prostor severních Čech je specifickým prostorem, jehož přítomnost je silně ovlivněna jeho minulostí. Destinace severních Čech byla v minulosti centrem textilního a oděvního průmyslu, většina továren byla zrušena a bohužel nepřežila novou dobu. Projekt Looking hledá v minulosti řemeslnou tvorbu, na kterou se pozapomnělo, a přístupy tisku na materiál desén. Tyto přístupy modernizuje, aktualizuje a s využitím současných technologií znovu objevuje a představuje veřejnosti. Smyslem je navázat na neznámé tradice, na prostor, který jsme získali a ke kterému hledáme stále cestu a cit.
Jan LÖBL -
Pojem identita ve vizuální komunikaci Ve své práci se chci zaměřit na vztah pojmu identita a vizuální komunikace. Cílem je zkoumat a pojmenovat postupy, kterými se vizuální komunikace "vyrovnává s identitou" v kontextu aktuálních procesů a změn ve společnosti a poukázat na souvislosti s proměnou oboru samotného. Chci se zaměřit na silné vizuální a korporátní identity spojené s určitými hnutími a fenomény a na konkrétních příkladech popsat tyto tendence. Identita nahlížená z různých úhlů, identita jako vizuální komunikační kód, jako message, produkt, ale čím dál více jako dialog a role designéra coby aktivní a přímo zodpovědné složky podílející se na celém procesu. Získané informace a zkušenosti bych chtěla představit ve formě výstavního projektu a publikovat je. Následně pak chci vytvořit prakticky zaměřený přednáškový blok pro studenty vizuální komunikace.
Michaela LABUDOVÁ -
Digitální prostor jako oblast experimentálního umění, která je ovlivněná kontinuálním a dynamickým technologickým rozvojem. Projekt na bázi výstavního prostoru a vztahu mezi konceptuálním uměním a vědou v 21. století.
Julis CIEŚLIK
Název
Vložil
Vloženo
Práva