Theses 

Nápověda

česky | in English

Často kladené otázky


 1. Kdo má přístup do systému Theses, jak jej lze získat?

  Přístup do systému Theses.cz získávají zaměstnanci, příp. studenti, zapojených škol, kteří práce do systému vkládají na základě smlouvy s MU. Každá škola sama rozhoduje o tom, kdo bude moci do systému přistupovat.

 2. Mám problém s přístupem do systému Theses. Na koho se mám obrátit?

  Kontaktujte správce systému Theses za Vaši školu. Seznam lokálních správců: http://theses.cz/spravci/. Pokud škola není v seznamu, znamená to, že systém nepoužívá a není tedy ani možné, abyste měl/a přístup do systému.

 3. Našel jsem zajímavou závěrečnou práci, která není veřejnosti přístupná. Lze získat plný text takové práce?

  V případě zájmu o plný text závěrečné práce, která není zpřístupněna veřejnosti, se můžete informovat o možnosti získání plného textu práce u správce instituce, pod kterou práce spadá. Seznam správců zapojených škol: http://theses.cz/spravci/.

 4. Chci si porovnat svojí závěrečnou práci na podobnost s jinými pracemi v systému Theses. Co mám dělat?

  Zkontrolovat svoji práci může kdokoli z veřejnosti v systému Odevzdej (http://odevzdej.cz/). Práci nahrajete do systému na titulní stránce a po vyhodnocení podobnosti budete o výsledcích informováni e-mailem.

 5. Mezi jakými pracemi se podobnosti porovnávají?

  Systém vyhledává podobnosti napříč sdílenou databází porovnávaných dokumentů, která zahrnuje závěrečné práce zapojených škol v systému Theses.cz, seminární a jiné práce v systému Odevzdej.cz, vědecké publikace v systému Repozitar.cz a další dokumenty v informačních systémech provozovaných MU. Součástí vyhledávání podobností je i algoritmus, který porovnávaný dokument analyzuje a zkoumá možné podobnosti i vůči zdrojům z celého Internetu.

 6. Jaký je rozdíl mezi systémy Theses a Odevzdej?

  Systém Theses (http://theses.cz/) umožňuje zapojeným školám vyhledávání plagiátů v závěrečných pracích. Dle rozhodnutí školy lze plné texty prací nebo metadata (záznamy o pracích) zpřístupňovat i veřejnosti. Systém Odevzdej (http://odevzdej.cz/) slouží pro vyhledávání plagiátů v seminárních aj. pracích. Jeho služby může využít také kdokoliv z veřejnosti.

 7. Chci se zapojit do projektu Theses. Jak mám postupovat?

  Kontaktujte nás na adrese theses@fi.muni.cz, kde Vám poskytneme další informace a postup pro zapojení vaší školy do projektu Theses resp. Odevzdej.


Nenašli jste odpověď? Pošlete nám svůj dotaz na theses(zavináč/atsign)fi(tečka/dot)muni(tečka/dot)cz.


Nahoru | Aktuální datum a čas: 22. 7. 2019 19:07, 30. (sudý) týden

Soukromí

Kontakty: theses(zavináč/atsign)fi(tečka/dot)muni(tečka/dot)cz