Martina BARTOŠOVÁ
Bakalářská práce
60 LET KRUPSKÉ LANOVKY
60 years cable car in Krupka
Anotace:
První návrh na vytvoření krupské lanové dráhy byl podán již v 19. století. Autorem tohoto návrhu byl kníže August W. Fürstenberg. K jeho uskutečnění však nakonec nedošlo, protože vypukla první světová válka. Stejný osud postihl i druhý návrh z roku 1932. Úspěch sklidil až v pořadí třetí návrh z konce 40. let. Roku 1952 již lanovka na hřebeny hor vyvážela první cestující. Za léta jejího provozu se vystřídaly …víceAbstract:
First proposal to create Krupka - cable way has been filed in 19 century. Author of this proposal was prince August W. Fürstenberg. Although its realization didn't get to an end , because started the First World War. The same fate met of the second proposal from the 1932. The third proposal from the end of the 40 years of the 20 century was however successful. The cableway drove the first passengers …více
Jazyk práce: čeština
Datum vytvoření / odevzdání či podání práce: 24. 4. 2014
Zveřejnit od: 31. 12. 2999
Obhajoba závěrečné práce
- Vedoucí: doc. PhDr. PaedDr. Jiří Pernes, CSc.
Citační záznam
Jak správně citovat práci
BARTOŠOVÁ, Martina. 60 LET KRUPSKÉ LANOVKY. Ústí nad Labem, 2014. bakalářská práce (Bc.). UNIVERZITA JANA EVANGELISTY PURKYNĚ V ÚSTÍ NAD LABEM. Pedagogická fakulta
Plný text práce
Právo: Autor si nepřeje zpřístupnění práce veřejnosti
Obsah online archivu závěrečné práce
Zveřejněno v Theses:- Soubory jsou nedostupné.
Jak jinak získat přístup k textu
Instituce archivující a zpřístupňující práci: UNIVERZITA JANA EVANGELISTY PURKYNĚ V ÚSTÍ NAD LABEM, Pedagogická fakultaUNIVERZITA JANA EVANGELISTY PURKYNĚ V ÚSTÍ NAD LABEM
Pedagogická fakultaBakalářský studijní program / obor:
Specializace v pedagogice / ČJ HI se zaměřením na vzdělávání
Práce na příbuzné téma
-
Kořeny napětí mezi “my” a “oni” a jeho projevy v Rakousko-Uhersku do roku 1918 a v Německu v 1. polovině 20. století
Jan Můčka -
Marcela Zemanová, František Thun-Hohenstein (1809-1870). Biografie šlechtice v kontextu proměn společnosti 19. století. Předkládaná disertační práce je první ucelenou biografií hraběte Františka Thun-Hohensteina (1809-1870), jednoho z nejdůležitějších představitelů českého uměleckého života 2. třetiny 19. století. Práce sleduje dva hlavní okruhy zájmu. Prvním je Thunova soukromá sféra, kde se zabývá jeho dětstvím, výchovou, vzděláním a cestováním v kontextu rodinných strategií. Nejdůležitějším momentem je pak Thunův mesaliační sňatek.který uzavřel roku 1846 a jehož následkem pozbyl jako prvorozený dědické právo na rodinný fideikomis.Druhou linií, kterou práce sleduje, je veřejné působení Františka Thuna. Jsou zmíněny Thunovy aktivity v sociální a filantropické oblasti a jeho politická kariéra v době předbřeznové a během revoluce roku 1848. Největší pozornost však autorka věnuje Thunově činnosti v oblasti výtvarného umění a památkové péče.
Marcela ZEMANOVÁ -
Problematika uměleckého aktivismu v Rusku a kritika médií na přelomu 20. a 21. století
Kseniya Chudarova -
Jezuité a architektura v české provincii v letech 1625 až 1675. Tradice a stavební praxe řádu na příkladu několika jezuitských kolejí.
Dana Toufarová -
Význam vinohradnictví a obchodu s vínem v hospodaření poddaných a v podnikání vrchnosti na přelomu 16. a 17. století( ve světle údajů urbáře hodonínského panství z roku 1600)
Robert ŠUSTR -
Páni erbu křídla. Dějiny a majetkové postavení předního moravského rodu ve 13. a 14. století
Martin Juřička -
Problematika počátku člověka a lidstva v českých učebnicích dějepisu a přírodopisu z období od konce 19. století do současnosti.
Daniela ČERVENKOVÁ -
Vliv vnějších faktorů na dopravu lanových drah v ČR: případová studie lanová dráha Větruše
Bohumír VÁLEK