Bc. Eliška Studená
Diplomová práce
Všechno, co chci
All I want
Anotace:
Praktická diplomová práce se skládá ze sedmi autorských knih. Koncepty knih spolu vzájemně souvisí a vytváří jednotný záměr proměnit jedince nebo společnost. Téměř všechny koncepty knih se svým významem opírají o psychologické nebo sociologické výzkumy. Některé z nich překračují z psané formy do sociálních experimentů nebo výtvarných akcí. Práce je tedy experimentálním spojením textového konceptuálního …víceAbstract:
The practical thesis consists of seven artist’s books. The concepts of the books are related to one another and create one common intention to change an individual or the society. The concept of almost every book is supported by sociological or psychological studies. Some of the books go beyond the written form to social experiment or an art performance. The thesis is therefore experimental combination …více
Jazyk práce: čeština
Datum vytvoření / odevzdání či podání práce: 29. 4. 2020
Identifikátor:
https://is.muni.cz/th/p7xws/
Obhajoba závěrečné práce
- Obhajoba proběhla 10. 6. 2020
- Vedoucí: Mgr. Petr Kamenický, Ph.D.
- Oponent: doc. Mgr. Vladimír Havlík
Plný text práce
Obsah online archivu závěrečné práce
Zveřejněno v Theses:- světu
Jak jinak získat přístup k textu
Instituce archivující a zpřístupňující práci: Masarykova univerzita, Pedagogická fakultaMasarykova univerzita
Pedagogická fakultaMagisterský studijní program / obor:
Učitelství pro střední školy / Učitelství výtvarné výchovy pro základní a střední školy
Práce na příbuzné téma
-
Pojem identita ve vizuální komunikaci Ve své práci se chci zaměřit na vztah pojmu identita a vizuální komunikace. Cílem je zkoumat a pojmenovat postupy, kterými se vizuální komunikace "vyrovnává s identitou" v kontextu aktuálních procesů a změn ve společnosti a poukázat na souvislosti s proměnou oboru samotného. Chci se zaměřit na silné vizuální a korporátní identity spojené s určitými hnutími a fenomény a na konkrétních příkladech popsat tyto tendence. Identita nahlížená z různých úhlů, identita jako vizuální komunikační kód, jako message, produkt, ale čím dál více jako dialog a role designéra coby aktivní a přímo zodpovědné složky podílející se na celém procesu. Získané informace a zkušenosti bych chtěla představit ve formě výstavního projektu a publikovat je. Následně pak chci vytvořit prakticky zaměřený přednáškový blok pro studenty vizuální komunikace.
Michaela LABUDOVÁ -
Knižní vazba na českých tiscích 18. století z benediktínské klášterní knihovně v Broumově.
Eva Havlenová -
Podoby a proměny rukodělné knižní vazby v Zemích Koruny české od poloviny 19. století do konce první světové války
Ondřej Zikl -
Historický vývoj oboru Konzervátorství restaurátorstvi papírových dokumentů a knižní vazby, používaných metod a vzdělávacích institucí v Československu a České republice.
Milana Vanišová -
Knižní zpracování memoáru Vzpomínky na Argentinu
Kristýna Tkadlecová -
Koncept populárně-naučného univerzitního rádia
Daniel Riedel