Ekonomické aspekty nekalé soutěže, její právní úprava a možnosti jejího zlepšení – Jiří Režnar
Jiří Režnar
Bakalářská práce
Ekonomické aspekty nekalé soutěže, její právní úprava a možnosti jejího zlepšení
Economic Aspects of Unfair Competition, its Regulation and Options for Improvement
Anotace:
Ve své bakalářské práci jsem se zabýval problematikou nekalé soutěže v rámci České republiky. Práce je rozdělena do tří hlavních kapitol. V první kapitole jsem rozebral základní pojmy týkající se nekalé soutěže. Především co je to hospodářská soutěž, nekalá soutěž, generální klauzule a její podrobné vysvětlení. Rovněž jsem se zabýval aktivní a pasivní legitimací a stručným vývojem v oblasti nekalé …víceAbstract:
In my thesis I dealt with the issue of unfair competition in the Czech Republic. The work is divided into three main chapters. In the first chapter I considered the basic concepts relating to unfair competition. Above all, what is competition, unfair competition, general clauses and its detailed explanation I also discussed an active and passive legitimation and a brief development in the area of unfair …více
Jazyk práce: čeština
Datum vytvoření / odevzdání či podání práce: 11. 5. 2011
Identifikátor:
http://hdl.handle.net/10084/85663
Obhajoba závěrečné práce
- Obhajoba proběhla 2. 6. 2011
- Vedoucí: Bohuslav Halfar
- Oponent: Tereza Kyselovská
Citační záznam
Citace dle ISO 690:
REŽNAR, Jiří. \textit{Ekonomické aspekty nekalé soutěže, její právní úprava a možnosti jejího zlepšení}. Online. Bakalářská práce. Ostrava: Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava, Ekonomická fakulta. 2011. Dostupné z: https://theses.cz/id/z4bv3y/.
Plný text práce
Právo: Plné texty vysokoškolských kvalifikačních prací obhájených na Vysoké škole báňské - Technické univerzitě Ostrava jsou uloženy v repozitáři DSpace. Přístup k plným textům mají všichni uživatelé bez omezení. Přístup je omezen pouze ve výjimečných případech, zpravidla z důvodu ochrany duševního vlastnictví. Nepřístupné práce jsou označeny jako closedAccess nebo embargoedAccess. Tištěné verze prácí jsou uloženy v Ústřední knihovně VŠB-TUO a jsou prezenčně přístupné ve studovně diplomových prací. Další nakládání s prací (kopírování, opisy, MVS) se řídí Knihovní a výpůjčním řádem Ústřední knihovny VŠB-TUO.
Obsah online archivu závěrečné práce
Zveřejněno v Theses:- autentizovaným zaměstnancům ze stejné školy/fakulty
Jak jinak získat přístup k textu
Instituce archivující a zpřístupňující práci: VŠB - Technická univerzita OstravaVŠB - Technická univerzita Ostrava
Ekonomická fakultaBakalářský studijní program / obor:
Ekonomika a management / Ekonomika a právo v podnikání
Práce na příbuzné téma
-
The American Prohibition: An Examination of Its Causes and Consequences
Jaroslav Ocisk -
Adolescents’ and emerging adults’ attitudes towards people living with HIV and AIDS and their risk perception of HIV
Violeta Zefi -
Economic Causes and Consequences of the Black Lives Matter Movement in the USA and UK
John Mulenga -
Corruption in firms: causes and consequences of corruption in international business
Ekaterina Simianidi -
Unemployment in Russia, causes and consequences (Leningrad region, Saint Petersburg)
Daria Titova -
Causes and consequences of youth emigration in selected Western Balkan countries
Ana Topalović -
Hlavní příčiny a důsledky vzniku a narůstání veřejného dluhu v zemích EU a ČR
Nikola Horová -
Pojetí přirozeného stavu a společenské smlouvy u Thomase Hobbese Anotace: Tato diplomová práce se bude zabývat pojetím přirozeného stavu u Thomase Hobbese a jeho vlivem na zformování společenské smlouvy. Přechod od přirozeného stavu ke konceptu společenské smlouvy se pokusím přirovnat k myšlence příčiny a účinku, kterou Hobbes rozpracoval nezávisle na pozdější studii "Leviathan", jež se stala jedním ze zásadních spisů politické filosofie. Obsah práce bude též věnován historickému kontextu tehdejší Anglie, jenž měl veliký vliv právě na strukturu Hobbesovy, ale i Lockovy podoby politické filosofie. V práci bude též zmíněno porovnání Hobbesova, Rousseauova a Lockova konceptu pojetí společenské smlouvy, jejich vzájemné rozdíly v odkazu a v možnostech uplatnění v praxi, ve kterých se značně odlišují. Cílem práce bude tedy především najít zásadní rozdíly mezi přirozeným stavem a stavem existence společenské smlouvy.
Petr ANDJELKOVSKI