Theses 

Literárnohistorické konfrontácie (J. C. Hronský a literárna veda) – Bc. Helena Valíčková

česky | in English | slovensky

Agenda:
Změnit agendu. Adresa v ISu:

Bc. Helena Valíčková

Diplomová práce

Literárnohistorické konfrontácie (J. C. Hronský a literárna veda)

Literary and historical confrontation (J. C. Hronsky and Literary Science)

Abstract: My thesis is focused on the literary and historical confrontations related to the work of Josef Ciger Hronsky, Slovak writer who lived in the years 1896 - 1960. I tried to approach this period from the historiographical and literary critics´ points of view. The life of J. C. Hronsky was conditioned by the social and political events in his country and in 1945 he decided to emigrate from Slovakia. I tried to outline overview of literary historical events of the first middle of the 20th century.

Abstract: Magisterská diplomová práce je zaměřena na literárněhistorické konfrontace díla Jozefa Cígera Hronského. Slovenský spisovatel žil v letech 1896 – 1960 a toto období přibližuji z hlediska historiografického a literárně kritického. Život J. C. Hronského byl podmíněný dobovými společenskými a politickými událostmi, kvůli kterým se rozhodl v roce 1945 emigrovat. Ve své práci jsem nastínila přehled literárně historických událostí první poloviny 20. století na slovenském území. Přiblížila jsem dějiny slovenské literatury a literární vědy. Literární činnost J. C. Hronského je spjatá se slovenským společenským a kulturním životem i v období emigrace v Argentině. Dobová i současná slovenská literární věda ocenila dílo J. C. Hronského a označila autora za světového.

Klíčová slova: Jozef Cíger Hronský slovenský spisovatel a pracovník Matice slovenské, Slovenské kulturní a společenské události první poloviny 20. století, životní drama a tvorba J. C. Hronského, Slovenský literární život první poloviny 20. století

Jazyk práce: slovenština

Obhajoba závěrečné práce

  • Obhajoba proběhla 10. 6. 2013
  • Vedoucí: prof. PhDr. Viera Žemberová, CSc.

Citační záznam

Citace dle ISO 690: LaTeX | HTML | text | BibTeX | Wikipedie

Plný text práce

Obsah online archivu závěrečné práce
Zveřejněno v Theses:
  • světu
Složka Odkaz na adresář do lokálního úložiště instituce
Jak jinak získat přístup k textu

Instituce archivující a zpřístupňující práci: Masarykova univerzita, Filozofická fakulta

Relevantní odkazy 


Nahoru | Aktuální datum a čas: 16. 7. 2019 04:47, 29. (lichý) týden

Soukromí

Kontakty: theses(zavináč/atsign)fi(tečka/dot)muni(tečka/dot)cz